Wpisany przez Robert Kowalczuk   
pomocnadlonPierwsza pomoc

Dnia 8 września 2020 roku dwóch uczniów naszej placówki, Kacper Małek VII a i Kacper Popiel VII c pomogło starszej pani, która niefortunnie upadła na chodnik przy ulicy Mickiewicza, próbując wstać z ławeczki. Udzielili jej bezinteresownej, skutecznej, pierwszej pomocy i wezwali pogotowie ratunkowe.

               Bohaterską postawę chłopców zauważył, a następnie zgłosił Dyrekcji Szkoły Podstawowej nr 5 w Lubinie, przypadkowy przechodzień, który był świadkiem zdarzenia i odpowiedzialnej postawy naszych wychowanków. Z podziwem obserwował, jak profesjonalnie pomogli starszemu, obcemu człowiekowi.

               Jesteśmy bardzo dumni z ich odważnej, obywatelskiej postawy, o której chłopcy nic nie powiedzieli, gdyż uważali, że to działanie jest normalne i każdy powinien się tak zachować. Brawo, gratulujemy !!!

 
Wpisany przez Robert Kowalczuk   

Komunikat

Komunikat dla dzieci uczęszczających do świetlicy oraz uczniów klas 1-3, którzy korzystają z obiadów.

  1. Uczniowie, którzy przychodzą do świetlicy przed godziną 7:30, zgodnie z procedurą procedurami obowiązującymi na terenie szkoły, wchodzą do budynku głównym wejściem. Wychodzą (po przyjściu rodziców) wejściem przy sali gimnastycznej.
  2. Uczniowie klas 1-3, którzy jedzą obiady a nie uczęszczają do świetlicy idą na obiad po wszystkich swoich lekcjach w danym dniu ( do stołówki są odprowadzani przez nauczyciela, który ma z nimi ostatnią lekcję).
  3. Uczniowie jedzący obiad i korzystający ze świetlicy, po lekcjach schodzą z nauczycielem do świetlicy i z wychowawcą świetlicy, według harmonogramu, idą na obiad razem z grupą świetlicową.
  4. Rodzice / opiekunowie / osoby upoważnione odbierający dzieci ze świetlicy wchodzą do budynku wejściem przy sali gimnastycznej i w maseczce pod wyznaczoną salę świetlicową (nie wchodzą do środka pomieszczenia), zgłaszają wychowawcy dane dziecka i czekają na nie na zewnątrz. Wychodzą z budynku tym samym wejściem.

Lucyna Józefów


 
Wpisany przez Robert Kowalczuk   
środa, 26 sierpnia 2020 00:00

bookSzkolny zestaw podręczników i materiałów ćwiczeniowych na rok szkolny 2020/2021


Service

 

- Wykaz podręczników dla klas I - VIII


Service

- Wykaz materiałów ćwiczeniowych dla klas I - VIII


 
Wpisany przez Robert Kowalczuk   

ORGANIZACJA ROKU SZKOLNEGO 2020/2021

Dyrektor Szkoły Podstawowej nr 5 informuje, że w nowym roku szkolnym nauka prowadzona będzie w systemie stacjonarnym – uczniowie wracają do szkoły. Aby, postępując zgodnie z wytycznymi MEN, zapewnić odpowiedni poziom bezpieczeństwa w placówce, zmieni się organizacja pracy. Na czas pandemii będzie obowiązywał system dwuzmianowy, jednak postaramy się, aby jak najmniej wydłużać czas lekcji. Szczegółowe informacje zostaną przekazane w przyszłym tygodniu za pośrednictwem dziennika internetowego i strony internetowej szkoły. Ze względu na to, że firma, z której usług korzystała szkoła, od września nie będzie obsługiwać dziennika, nastąpi jego zmiana. Wobec tego dotychczasowe loginy będą nieaktualne, a wszelkie informacje na czas wdrażania pracy z nowym dziennikiem będą od tego momentu przekazywane Państwu wyłącznie poprzez stronę internetową.


 

zonkilOBCHODY 77. ROCZNICY POWSTANIA W GETCIE WARSZAWSKIM

19 kwietnia obchodziliśmy 77. rocznicę wybuchu powstania w getcie warszawskim. Podobnie jak w ubiegłych latach, uczniowie naszej szkoły zaangażowali się w akcję społeczno-edukacyjną „Żonkile”, która miała upamiętnić tę rocznicę. Żonkil jest symbolem pamięci, szacunku i nadziei. W tym roku ze względu na pandemię „Akcja Żonkile” przebiegła nieco inaczej. Uczniowie kl. IV-VI mieli okazję wysłuchać fragmentów książek „Arka Czasu” Marcina Szczygielskiego oraz „Pan Apoteker” Katarzyny Ryrych, które przedstawiła ambasadorka Akcji Żonkile Barbara Kurdej-Szatan. Uczniowie starszych klas zostali oprowadzeni wirtualnie po dwóch wystawach, które znajdują się w Muzeum Polin: „Żydzi w dwudziestoleciu międzywojennym” i „Getto warszawskie”. Mogli również wziąć udział w pokazie filmu „Nie było żadnej nadziei. Powstanie w getcie warszawskim 1943”.

 
<< pierwsza < poprzednia 1 2 3 4 5 6 7 8 9 10 następna > ostatnia >>

Strona 6 z 17