szukam8KONKURS HISTORYCZNY POŚWIĘCONY PAMIĘCI ŻOŁNIERZY WYKLĘTYCH

3 marca 2020 r. w Salezjańskim Liceum Ogólnokształcącym odbył się Międzyszkolny Konkurs Historyczny z okazji Narodowego Dnia Pamięci „Żołnierzy Wyklętych”. Naszą szkołę reprezentowała drużyna w składzie:

Klaudia Trznadel kl. VIII a

Aleksandra Szmalenberg kl. VIII a

Norbert Kurzawski kl. VIII a

 Drużyna reprezentująca naszą placówkę zajęła V miejsce. Gratulujemy.

wykleci1

 

logoszpikDRUŻYNA SZPIKU

15 lutego 2018 r. w klasie II a odbyła się nietypowa lekcja. Uczniowie gościli przedstawicieli lubińskiej „Drużyny szpiku” panią Ewę Głowacką i pana Jacka Mańczaka. Podczas zajęć prelegenci przekazali najważniejsze informacje dotyczące raka krwi i walki z nim. Uczniowie mieli również możliwość obejrzenia prezentacji multimedialnej poświęconej tej tematyce.

 

ANG10BRIDGING THE CULTERS

9 marca uczniowie naszej szkoły wzięli udział w dorocznym konkursie "Bridging The Culters" organizowanym w ramach Dni Brytyjskich przez Salezjańskie Liceum Ogólnokształcące. KLAUDIA TRZNADEL Z KL.8A ORAZ TOBIASZ JAKÓBCZYK Z KL.8B zajęli 2 miejsce.
Serdecznie gratulujemy!!!!

ANG11

 

otwarte2

DZIEŃ OTWARTY W NASZEJ SZKOLE

W czwartek, 5 marca, w naszej szkole odbył się Dzień Otwarty. Nasi przyszli uczniowie w towarzystwie rodziców przyszli zapoznać się ze szkołą, w której już od września rozpoczną naukę. Najmłodsi wzięli udział w zajęciach sportowych, matematycznych, informatycznych oraz w zajęciach z robotyki.

otwarte1

otwarte3

otwarte5

otwarte6

otwarte7

otwarte4

 
psy4Psie odwiedziny w 1b

3 marca w klasie 1b pojawili się nietypowi goście. Mamy naszych uczniów, Pani Magda i Pani Wanda przyprowadziły swoje pieski: boksera Dextera i kundelka Roxi oraz przygotowały dla dzieci interaktywne zajęcia na temat opieki nad zwierzętami. Uczniowie poznali budowę psa, charakterystyczne cechy poszczególnych ras oraz dowiedzieli się jak należy prawidłowo zajmować się pupilem. Był też czas na zabawę z pieskami, quiz wiedzy oraz film edukacyjny dotyczący psów ratowniczych. Na zakończenie każdy otrzymał pamiątkowy magnes na lodówkę oraz słodki upominek. Serdecznie dziękujemy rodzicom za zaangażowanie i zorganizowanie tak atrakcyjnych zajęć dla dzieci.

psy1

psy2

psy3

 
<< pierwsza < poprzednia 1 2 3 4 5 6 7 8 9 10 następna > ostatnia >>

Strona 6 z 15