Wpisany przez Magdalena Zgrzebnicka   
bajki3Bajkowe zabawy pierwszaków

20 listopada 2019 roku uczniowie klas pierwszych w kolorowych przebraniach świętowali Dzień Postaci z Bajek. Przez cały dzień dzieci wykonywały różne zadania o tematyce bajkowej. Były żywiołowe tańce i pląsy, słuchanie opowiadań czytanych przez starsze uczennice, układanie puzzli, zagadki oraz konkurs "Jaka to melodia?". Dzieci rysowały i lepiły z plasteliny bajkowe postacie oraz opowiadały treści ulubionych bajek. To był dzień pełen fantazji i kreatywności, który na długo pozostanie w naszej pamięci.

bajki1
bajki2
bajki4
bajki5
 
Wpisany przez Magdalena Zgrzebnicka   

zajumuz1Zajęcia muzyczne w klasach 1-3

Od września bieżącego roku uczniowie klas edukacji wczesnoszkolnej raz w miesiącu uczestniczą w zajęciach umuzykalniających. Dzieci pod okiem wykwalifikowanych muzyków wykonują ćwiczenia rytmiczne oraz uczą się grać na różnych instrumentach. Do tej pory uczniowie poznali już dzwonki chromatyczne, cajony (czyt.kachony) oraz bum bum rurki. Zajęcia są bardzo żywiołowe i sprawiają dzieciom ogromną radość.

zajumuz2 zajumuz3

 
Wpisany przez Magdalena Zgrzebnicka   

SNNARODOWE ŚWIĘTO NIEPODLEGŁOŚCI

8 listopada w naszej szkole odbyła się akademia z okazji Święta Niepodległości, przygotowana przez uczniów klas: 6a, 6b, 7b, 8a. W rolę reżysera wcieliła się Pani Kinga Czerwińska, a przepiękne dekoracje wykonała Pani Dorota Kwaśniewska wraz z jedną z uczennic. Młodzież zaprezentowała część artystyczną w formie recytacji, śpiewów pieśni patriotycznych i tańca. Nie zabrakło również hymnu narodowego wykonanego przez społeczność uczniowską i grono pedagogiczne. Uroczystość wprowadziła wszystkich w nastrój zadumy i refleksji nad ciężkim czasem niewoli państwa polskiego i trudami walki o niepodległość.


SN1

SN2 SN33

SN4

SN5

 
Wpisany przez Magdalena Zgrzebnicka   

zDolnyzDolny Ślązak

Bardzo miło nam poinformować, że do etapu powiatowego konkursu "zDolny Ślązak" zakwalifikowali się następujący uczniowie.

Z przedmiotu chemia: Tobiasz Jakóbczyk.

Z przedmiotu język angielski: Adam Kowalak, Paulina Michalak, Klaudia Trznadel oraz Weronika Waczur.

Gratulujemy i życzymy sukcesów w kolejnych etapach konkursu.

 
Wpisany przez Magdalena Zgrzebnicka   

halloween1Happy Halloween!!!!
W dniu 30.10. uczniowie naszej obchodzili Halloween.
Z tej okazji przygotowali ciasta na kiermasz, wykonali ozdoby z dyni oraz przebierali się za potwory, wiedźmy i inne strachy.
Odbył się też konkurs na najstraszniejsze przebranie...

Wyniki konkursu na najlepsze przebranie halloweenowe:
1 miejsce - Ksawery Misiura 5c
2 miejsce - Daniel Hubarev 5c
3 miejsce - Daria Psonak 4b oraz Jakub Chwedorowicz 5c
Gratulujemy!!!!

halloween3

halloween4

halloween2

 
<< pierwsza < poprzednia 1 2 3 4 5 6 7 8 9 następna > ostatnia >>

Strona 7 z 9