Projekt unijny

Projekt unijny zdalna szkoła.

Uniwesytet sienioralny

BIP

Odwiedziny

Dzisiaj9
W tym tygodniu326
W ciągu miesiąca750
Razem175159

VCNT - Visitorcounter


Designed by:
SiteGround web hosting Joomla Templates

Wpisany przez Robert Kowalczuk   

Akcja MEN "Razem na Święta."

W grudniu 2019 roku nasza szkoła przyłączyła się do akcji promującej działania charytatywne i wspierającej osoby potrzebujące w okresie przedświątecznym organizowanej przez Ministerstwo Edukacji Narodowej. Do akcji przyłączyło się ponad 1 mln 100 tys. uczniów i prawie 117,5 tys. nauczycieli.

 

 

siat04Wicemistrzostwo Powiatu w Siatkówce Dziewcząt!!!
W rozegranych 20.01.2020r Mistrzostwach Powiatu w siatkówce dziewcząt reprezentacja naszej szkoły zajęła II miejsce.
Gratulujemy!!!

siat01

siat02

siat03

 

chemiaIa3LEKCJA CHEMII W I a

17.01. 2020 r. w klasie I a odbyła się lekcja z doświadczeniami chemicznymi. Pani Elżbieta Semik, babcia uczennicy, a zarazem nauczycielka chemii przygotowała i poprowadziła bardzo ciekawe zajęcia. Uczniowie w praktyczny sposób poznali trudne pojęcia chemiczne takie jak: chromatografia, napięcie powierzchniowe czy fenoloftaleina. W grupach łączyli odpowiednie składniki i obserwowali efekty swoich działań. Używali kolb, zlewek, sączków. Dzieci z ogromnym entuzjazmem wykonywały zadania i wyciągały ciekawe wnioski. Czekają na następną lekcja chemii w praktyce, która tym razem odbędzie się w pracowni chemicznej.

chemiaIa1

chemiaIa2

 

pasczyt01PASOWANIE NA CZYTELNIKA

W dniach 13, 15 i 16 stycznia 2020r. klasy pierwsze odwiedziły bibliotekę szkolną. Dzieci rozpoznawały tytuły książek na podstawie zagadek, rekwizytów i ilustracji oraz układały rozsypanki wyrazowe. Zapoznały się z zasadami obowiązującymi w bibliotece. Następnie złożyły uroczyste ślubowanie dotyczące poszanowania książek i zostały pasowane na czytelników naszej biblioteki. Na zakończenie każde dziecko wypożyczyło swoja pierwszą książeczkę.

pasczyt02

pasczyt03

pasczyt04

pasczyt05

pasczyt06

 

szpik2REJESTRACJA DAWCÓW SZPIKU

W dniu 12 stycznia uczniowie klasy 8a Szkoły Podstawowej nr 5 w Lubinie uczestniczyli w wolontariacie biorąc udział w Rejestracji Dawców Szpiku. Rejestracja odbyła się w dwóch punktach: w Szkole Podstawowej nr 10 w Lubinie oraz w Centrum Kultury "MUZA". Uczniowie byli pod opieką Pani mgr. Klaudii Hanczak-Pietrzak i Pani mgr. Anny Jastrząb.

szpik1

szpik3

szpik4

szpik5

 
<< pierwsza < poprzednia 1 2 3 4 5 6 7 8 9 10 następna > ostatnia >>

Strona 7 z 14