Projekt unijny

Uniwesytet sienioralny

BIP

Odwiedziny

Dzisiaj155
W tym tygodniu1543
W ciągu miesiąca599
Razem149296

VCNT - Visitorcounter


Designed by:
SiteGround web hosting Joomla Templates

Wpisany przez Magdalena Zgrzebnicka   

hist03KONKURS HISTORYCZNY HISTORIA VITAE MAGISTRA EST”

2 grudnia 2019 r. w Salezjańskim Liceum Ogólnokształcącym odbył się Konkurs Historyczny dla Szkół Podstawowych „Historia vitae magistra est” - urzędy i urzędnicy w republice rzymskiej. Naszą szkołę reprezentowała drużyna w składzie:

Aleksandra Szmalenberg kl. VIII a

Klaudia Trznadel kl. VIII a

Norbert Kurzawski kl. VIII a

Po zaciętej walce uczniowie zajęli zaszczytne III miejsce.

Gratulujemy!!!

hist01

hist02

 
Wpisany przez Magdalena Zgrzebnicka   

gornik03Spotkanie z górnikiem

4 grudnia 2019 roku uczniowie klas pierwszych uczestniczyli w spotkaniu z górnikiem. Pan Robert, tata jednego z naszych uczniów, opowiedział dzieciom o trudach i specyfice pracy pod ziemią, opisał znaczenie galowego stroju górnika, a także wyjaśnił dzieciom jakie złoża wydobywa się w lubińskiej kopalni. Uczniowie dowiedzieli się do czego potrzebna jest miedź oraz jakie inne cenne skarby można znaleźć pod ziemią. W imieniu uczniów i nauczycieli serdecznie dziękujemy Panu Robertowi za przybycie i przybliżenie  kulisów pracy w kopalni.
gornik01
gornik02
 
Wpisany przez Magdalena Zgrzebnicka   

JESIENNE DRZEWA - druga odsłona

Dzieci z Grupy I świetlicy szkolnej wykonały kolejne jesienne drzewa, które ozdabiają korytarz na I piętrze.

jesdrzewa2

 
Wpisany przez Magdalena Zgrzebnicka   

andswiet3ANDRZEJKI W ŚWIETLICY

29 listopada Grupa I świetlicy (kl. IA i IB) świętowała tradycyjne Andrzejki. Tego dnia dzieci przyszły pięknie przebrane – były księżniczki, elf i muszkieter. Uczniowie kl. 8A – Ola i Norbert przygotowali dla świetliczaków wróżby andrzejkowe – wróżenie z kleksów i karteczki z wróżbami. Obie wróżby bardzo się dzieciom podobały i chętnie uczestniczyły w zabawie. Następne pani wychowawczyni opowiedziała historię wróżb andrzejkowych oraz przeprowadziła kolejne wróżby – ustawianie bucików i kręcenie butelką wskazującą wróżbę. W dalszej części przyszedł czas na konkursy: kto najszybciej zje pączka, kto najdłużej będzie kręcił hula hopem. Na zakończenie były zabawy przy muzyce.

andswiet1 andswiet2
 
Wpisany przez Magdalena Zgrzebnicka   

ANDSZKOLNE ANDRZEJKI

W dniu dzisiejszym w naszzej szkole obchodzone są Andrzejki. Z tej okazji zorganizowana została sprzedaż wypieków. Pieniądze zebrane ze sprzedaży zostaną przekazane na Fundację SIEPOMAGA. Bardzo dziękujemy uczniom za zaangażowanie i wsparcie fundacji.

andrzejkisz2

andrzejkisz3

AND11

 
<< pierwsza < poprzednia 1 2 3 4 5 6 7 8 9 10 następna > ostatnia >>

Strona 8 z 12