Projekt unijny

Uniwesytet sienioralny

BIP

Odwiedziny

Dzisiaj152
W tym tygodniu1540
W ciągu miesiąca596
Razem149293

VCNT - Visitorcounter


Designed by:
SiteGround web hosting Joomla Templates

Wpisany przez Magdalena Zgrzebnicka   

Świateczna Zbiórka Żywności

Już jutro odbędzie się Świąteczna Zbiórka Żywności. Zapraszamy do przyłączenia się do akcji i przekazania żywności.

zbiorkazywnosci1

zbiorkazywosci2


 
Wpisany przez Magdalena Zgrzebnicka   

dpm11Dzień Pluszowego Misia

25 listopada uczniowie klasy 1b świętowali Światowy Dzień Pluszowego Misia. Jest to stosunkowo młode święto ustanowione w 2002 roku w setną rocznicę powstania pierwszego pluszowego misia o imieniu Teddy. Dzieci poznały historię misia, rozpoznawały znane misie z bajek, mierzyły swoje pluszaki za pomocą różnych miar, opowiadały historię swoich misiów, kolorowały zakodowane obrazki oraz tworzyły twarz misia z płyty CD. Podsumowaniem dnia był krótki konkurs wiedzy na temat pluszowych zabawek jak i prawdziwych niedźwiedzi.
dpm3
dpm4
 
Wpisany przez Magdalena Zgrzebnicka   

teatr3TEATR INSPIRACJA W NASZEJ SZKOLE

W środę 20.11. br. aktorzy Teatru „ Inspiracja” z Krakowa przedstawili  w naszej szkole dwa spektakle profilaktyczne. Uczniowie klas IV-VI oglądali przedstawienie pt. „Dylemat”, poruszający temat przemocy psychicznej i fizycznej oraz uświadamiający potrzebę bycia asertywnym i empatycznym.

Uczniowie klas VII i VIII uczestniczyli w inscenizacji pt. „Autoportret”, nawołujący do określania i realizowania własnych pragnień i marzeń drogą wolną od substancji psychoaktywnych. W drugiej części spotkań uczniowie bardzo aktywnie uczestniczyli w rozmowie z aktorami na tematy związane          z problematyką spektakli.


teatr2 teatr1

teatr4

teatr5

teatr6

 
Wpisany przez Magdalena Zgrzebnicka   

bajki920 LISTOPADA - DZIEŃ POSTACI Z BAJEK

W dniu dzisiejszym w SP5 został zorganizowany przez Samorząd Uczniowski Dzień Postaci z Bajek. Uczniowie przyszli do szkoły w pięknych, kolorowych, bajkowych strojach.

bajki6 bajki7

bajki8 bajki10

 
Wpisany przez Magdalena Zgrzebnicka   
bajki3Bajkowe zabawy pierwszaków

20 listopada 2019 roku uczniowie klas pierwszych w kolorowych przebraniach świętowali Dzień Postaci z Bajek. Przez cały dzień dzieci wykonywały różne zadania o tematyce bajkowej. Były żywiołowe tańce i pląsy, słuchanie opowiadań czytanych przez starsze uczennice, układanie puzzli, zagadki oraz konkurs "Jaka to melodia?". Dzieci rysowały i lepiły z plasteliny bajkowe postacie oraz opowiadały treści ulubionych bajek. To był dzień pełen fantazji i kreatywności, który na długo pozostanie w naszej pamięci.

bajki1
bajki2
bajki4
bajki5
 
<< pierwsza < poprzednia 1 2 3 4 5 6 7 8 9 10 następna > ostatnia >>

Strona 9 z 12