szpik2REJESTRACJA DAWCÓW SZPIKU

W dniu 12 stycznia uczniowie klasy 8a Szkoły Podstawowej nr 5 w Lubinie uczestniczyli w wolontariacie biorąc udział w Rejestracji Dawców Szpiku. Rejestracja odbyła się w dwóch punktach: w Szkole Podstawowej nr 10 w Lubinie oraz w Centrum Kultury "MUZA". Uczniowie byli pod opieką Pani mgr. Klaudii Hanczak-Pietrzak i Pani mgr. Anny Jastrząb.

szpik1

szpik3

szpik4

szpik5

 

historia5ŻYWA LEKCJA HISTORII „JAK TO SOBIESKI POD WIEDNIEM WOJOWAŁ”
9 stycznia 2020 r. w naszej szkole odbyła się żywa lekcja historii „Jak to Sobieski pod Wiedniem wojował”, przygotowana przez Agencję Widowisk Historycznych „Arkona”. Podczas zajęć uczniowie mieli okazję zapoznać się z najważniejszymi wydarzeniami, które miały miejsce za rządów Stefana Batorego, dynastii Wazów i Jana III Sobieskiego. Uczniowie zobaczyli pokaz walki na szable, a niektórzy z nich mogli poczuć się jak ludzie z tamtej epoki, przymierzając stroje chłopów, szlachciców czy też zbroję husarską. Młodzież wzięła udział w konkursie dotyczącym omawianej lekcji i dzięki temu niektórym udało się wygrać repliki dukatów bitych za panowania Jana III Sobieskiego. Na zakończenie zajęć wszyscy uczniowie wraz z nauczycielami wyszli na boisko szkolne, by być świadkami wystrzału z pistoletu z omawianej epoki historycznej. Było z tym trochę kłopotów, ale ostatecznie udało się i wszyscy byli usatysfakcjonowani.

historia3  historia4

historia6  historia8

historia9  historia7


historia1  historia2
 

bibl02PRZEDSZKOLAKI W BIBLIOTECE

8 stycznia 2020r. grupa 5-latków z Przedszkola nr 4 w Lubinie odwiedziła bibliotekę szkolną. Najmłodsi czytelnicy dowiedzieli się: co to jest biblioteka, jak należy się w niej zachowywać, czym różni się od księgarni oraz poznali zasady szanowania książek. Dzieci zapoznały się z książeczkami z naszych zbiorów, rozpoznawały bajki po rekwizytach i wymieniały tytuły ulubionych książek. Obiecały powrót do biblioteki w przyszłości.

bibl01

 

razemRAZEM NA ŚWIĘTA

W tym roku nasza szkoła przystąpiła do akcji organizowanej przez Ministerstwo Edukacji Narodowej - "Razem na Święta". Celem przedsięwzięcia jest pomoc innym, budowanie wspólnot oraz kształtowanie odpowiedzialności za drugą osobę. W ramach wolontariatu uczniowie szkoły uczestniczyli w zbieraniu produktów żywnościowych w markecie Kaufland. Produkty te zostały przekazane rodzinom znajdującym się w trudnej sytuacji materialnej. Część zebranych produktów została przekazana również lubińskiemu hospicjum.

 

4jaselkaŚWIĄTECZNY CZAS JUŻ NASTAŁ

Uczniowie naszej szkoły już dzisiaj rozpoczęli świętowanie Świąt Bożego Narodzenia. Jak co roku wystawiane są u nas Jasełka, które pomagają nam przeżyć narodziny Jezusa Chrystusa. W pięknej scenerii i wspaniałych kostiumach młodzi artyści wprowadzili zgromadzonych w świąteczny nastrój. Nad aktorami czuwały Pani Katarzyna Lebioda, Pani Krystyna Członka i Pani Anna Jastrząb, a dekoracje wykonała Pani Dorota Kwaśniewska.

ŻYCZYMY WSZYSTKIM WESOŁYCH ŚWIĄT BOŻEGO NARODZENIA.

2jaselka 

5jaselka 6jaselka

7jaselka 8jaselka

9jaselka 3jaselka

11jaselka

 
<< pierwsza < poprzednia 1 2 3 4 5 6 7 8 9 10 następna > ostatnia >>

Strona 9 z 15