Projekt unijny

Projekt unijny zdalna szkoła.

Uniwesytet sienioralny

BIP

Odwiedziny

Dzisiaj90
W tym tygodniu90
W ciągu miesiąca2756
Razem169233

VCNT - Visitorcounter


Designed by:
SiteGround web hosting Joomla Templates

dpm11Dzień Pluszowego Misia

25 listopada uczniowie klasy 1b świętowali Światowy Dzień Pluszowego Misia. Jest to stosunkowo młode święto ustanowione w 2002 roku w setną rocznicę powstania pierwszego pluszowego misia o imieniu Teddy. Dzieci poznały historię misia, rozpoznawały znane misie z bajek, mierzyły swoje pluszaki za pomocą różnych miar, opowiadały historię swoich misiów, kolorowały zakodowane obrazki oraz tworzyły twarz misia z płyty CD. Podsumowaniem dnia był krótki konkurs wiedzy na temat pluszowych zabawek jak i prawdziwych niedźwiedzi.
dpm3
dpm4
 

teatr3TEATR INSPIRACJA W NASZEJ SZKOLE

W środę 20.11. br. aktorzy Teatru „ Inspiracja” z Krakowa przedstawili  w naszej szkole dwa spektakle profilaktyczne. Uczniowie klas IV-VI oglądali przedstawienie pt. „Dylemat”, poruszający temat przemocy psychicznej i fizycznej oraz uświadamiający potrzebę bycia asertywnym i empatycznym.

Uczniowie klas VII i VIII uczestniczyli w inscenizacji pt. „Autoportret”, nawołujący do określania i realizowania własnych pragnień i marzeń drogą wolną od substancji psychoaktywnych. W drugiej części spotkań uczniowie bardzo aktywnie uczestniczyli w rozmowie z aktorami na tematy związane          z problematyką spektakli.


teatr2 teatr1

teatr4

teatr5

teatr6

 

bajki920 LISTOPADA - DZIEŃ POSTACI Z BAJEK

W dniu dzisiejszym w SP5 został zorganizowany przez Samorząd Uczniowski Dzień Postaci z Bajek. Uczniowie przyszli do szkoły w pięknych, kolorowych, bajkowych strojach.

bajki6 bajki7

bajki8 bajki10

 
bajki3Bajkowe zabawy pierwszaków

20 listopada 2019 roku uczniowie klas pierwszych w kolorowych przebraniach świętowali Dzień Postaci z Bajek. Przez cały dzień dzieci wykonywały różne zadania o tematyce bajkowej. Były żywiołowe tańce i pląsy, słuchanie opowiadań czytanych przez starsze uczennice, układanie puzzli, zagadki oraz konkurs "Jaka to melodia?". Dzieci rysowały i lepiły z plasteliny bajkowe postacie oraz opowiadały treści ulubionych bajek. To był dzień pełen fantazji i kreatywności, który na długo pozostanie w naszej pamięci.

bajki1
bajki2
bajki4
bajki5
 

zajumuz1Zajęcia muzyczne w klasach 1-3

Od września bieżącego roku uczniowie klas edukacji wczesnoszkolnej raz w miesiącu uczestniczą w zajęciach umuzykalniających. Dzieci pod okiem wykwalifikowanych muzyków wykonują ćwiczenia rytmiczne oraz uczą się grać na różnych instrumentach. Do tej pory uczniowie poznali już dzwonki chromatyczne, cajony (czyt.kachony) oraz bum bum rurki. Zajęcia są bardzo żywiołowe i sprawiają dzieciom ogromną radość.

zajumuz2 zajumuz3

 
<< pierwsza < poprzednia 1 2 3 4 5 6 7 8 9 10 następna > ostatnia >>

Strona 10 z 13