Wpisany przez Robert Kowalczuk   

Egzamin ósmoklasisty

2020/2021


Terminy egzaminu:

25.05.2021r. - język polski

26.05.2021r. - matematyka

27.05.2021r. - język obcy


Wyniki egzaminu:

02.07.2021r. - wyniki zostaną udostępnione w systemie SiOEO

07.07.2021r. - zaświadczenia zostaną dostarczone do szkoły

08.07.2021r. - termin wydania zaświadczeń lub informacji zdającemu


 
Wpisany przez Robert Kowalczuk   

 flagaP

230-ta rocznica uchwalenia „Konstytucji 3-go Maja”

            W tym roku mija 230 lat od uchwalenia przez Sejm Wielki „Konstytucji 3-go Maja”, a właściwie „Ustawy Rządowej z dn. 3 maja 1791 roku”. Przyjmuje się, że „Konstytucja 3-go Maja” była pierwszą w Europie i drugą na świecie nowoczesną, spisaną konstytucją.

            W związku z pandemią nie możemy w tym roku wspólnie świętować obchodów uchwalenia konstytucji, co nie znaczy, że ich nie świętujemy. Uczennice kl. 7 a przygotowały prezentacje dotyczące zagadnień związanych z Sejmem Wielkim, konstytucją, konfederacją targowicką jak również z wojną, która była toczona w obronie „Konstytucji 3-go Maja”. Prace uczennic są prezentowane na lekcjach historii i mają przybliżyć pozostałym uczniom to wielkie wydarzenie, jakim było uchwalenie, tego tak ważnego dokumentu, jakim była „Konstytucja 3-go Maja”.

 matejko3maj

Jan Matejko, Konstytucja 3 Maja 1791 roku.


 
Wpisany przez Robert Kowalczuk   

zonkileakcja

AKCJA „ŻONKILE”

OBCHODY 78. ROCZNICY POWSTANIA W GETCIE WARSZAWSKIM

19 kwietnia obchodziliśmy 78. rocznicę wybuchu powstania w getcie warszawskim. Podobnie jak w ubiegłych latach uczniowie naszej szkoły zaangażowali się w akcję społeczno-edukacyjną „Żonkile”, która miała upamiętnić tę rocznicę. Żonkil jest symbolem pamięci, szacunku i nadziei. W dobie pandemii akcja, której głównym pomysłodawcą jest Muzeum Żydów Polskich POLIN w Warszawie, przebiegała nieco inaczej. Uczniowie kl. IV-VI mieli okazję obejrzeć film pt.” Będę pisać”, który opowiadał historię dwójki przyjaciół, Natka i Zosi. Po obejrzeniu filmu uczniowie mogli podzielić się między sobą refleksjami, odczuciami jakie towarzyszyły im w trakcie projekcji filmu. Następnie dzieci rozwiązywały „Karty pracy”, które zostały opracowane przez pracowników muzeum.

Dla uczniów starszych klas pracownicy Muzeum „POLIN” przygotowali natomiast film pt.” Muranów-dzielnica północna”, który opowiadał historię Żydów w Polsce, a w szczególności pokazywał ich życie na Muranowie przed II wojną światową, jak również ich losy w czasie wojny. Po obejrzeniu filmu młodzi ludzie mogli podzielić się swoimi odczuciami, które towarzyszyły im w czasie projekcji. Uczniowie klas VII i VIII również rozwiązywali „Karty pracy”, których treść oparta była na filmie. 

 

 
Wpisany przez Robert Kowalczuk   

Wrocław 2021-04-12

Szanowni Państwo Dyrektorzy i Nauczyciele! Koleżanki i Koledzy!

 

Od ponad roku mierzymy się z bezprecedensowym wyzwaniem, jakim jest pandemia koronawirusa. Codziennością szkół, a w ostatnich tygodniach także przedszkoli stało się nauczanie zdalne. Co najmniej do 18 kwietnia br. przedszkolaki i uczniowie zostaną w domach. Trzecia fala pandemii utrzymuje się na wysokim poziomie, zajętych jest osiemdziesiąt kilka procent łóżek
w szpitalach, podobnie rzecz się ma z respiratorami. W najbliższych dniach będą się ujawniać skutki społecznych zachowań w czasie Świąt Wielkanocnych. Trudno się dziwić, że w tej bardzo poważnej sytuacji podejmowane są decyzje
o utrzymaniu obostrzeń w różnych obszarach życia gospodarczego
i społecznego, w tym w oświacie. Z drugiej strony przyspiesza akcja szczepień, rząd deklaruje, że do końca czerwca zaszczepieni zostaną wszyscy chętni. Dobroczynnym efektem szczepień milionów Polaków stanie się odporność populacyjna co pozwoli na powrót do normalności.

Dziś nie sposób precyzyjnie określić terminu powrotu do nauki stacjonarnej. Odpowiedzialnie można stwierdzić jedynie, że powrót ów - skorelowany z liczbą zachorowań i sytuacją w służbie zdrowia - powinien być możliwie szybki i rozpocząć się od najmłodszych (przedszkola, klasy 1-3 szkół podstawowych). Jest szansa, że stanie się tak jeszcze w kwietniu.

To wszystko oznacza, że przez najbliższe tygodnie, a może i miesiące do zakończenia roku szkolnego 2020/2021 będziemy kontynuować nauczanie na odległość. Jak nigdy potrzebna jest systematyczność, wytrwałość
i konsekwencja.

Czytaj dalej.....
 
Wpisany przez Robert Kowalczuk   

Wiosna tuż, tuż.

Klasa III przygotowała prezentację pt.:Wiosna tuż, tuż chętnie gramy na dzwonkach i chętnie za wiosną się rozglądamy. Wszystkich ciepło pozdrawiamy.


 
<< pierwsza < poprzednia 1 2 3 4 5 6 7 8 9 10 następna > ostatnia >>

Strona 2 z 17