1 a w Centrum Stomatologicznym “Uśmiech”

W ramach realizacji programu wychowawczo – profilaktycznego  uczniowie klasy I a wybrali się do gabinetu dentystycznego Centrum Stomatologicznego ,,Uśmiech”  na spotkanie  z panią doktor Marianną Jaszewską- Zagórską.

Celem wycieczki było uświadomienie konieczności dbania o zęby i higienę jamy ustnej oraz przestrzegania zdrowej diety. Uczniowie mieli okazję zobaczyć sprzęt i narzędzia, którymi    na co dzień w swojej pracy posługuje się dentysta. Wysłuchaliśmy  pogadanki na temat prawidłowego mycia zębów. Każde dziecko mogło usiąść na fotelu dentystycznym.

Wszyscy uczniowie byli  bardzo zainteresowani wizytą w gabinecie lekarskim. Mamy nadzieję, że będą go systematycznie odwiedzać w ramach wizyt kontrolnych.