1b hoduje kryształki soli

Uczniowie klasy 1 B wykonali eksperyment, który wymagał wiele cierpliwości, ponieważ trwał cały miesiąc. Uczniowie wyhodowali piękne kryształki soli. Dodali do ciepłej wody sól, farbkę i mieszając doprowadzili do rozpuszczenia się soli. Następnie do patyczka przywiązali sznurek i zanurzyli go w roztworze wody z rozpuszczoną solą. Już po kilku dniach pojawiły się małe kolorowe kryształki. Po miesiącu woda ze słoika całkowicie wyparowała, a podczas parowania sól osadzała się na sznurku i słoiku. Wszyscy zrozumieli, że podczas parowania wody, sól uległa krystalizacji i osadziła się na słoiczku i sznureczku. Eksperyment ten rozbudził w dzieciach ciekawość badawczą i wkrótce przystąpią do kolejnych doświadczeń.