2 października obchodzimy Międzynarodowy Dzień Empatii

empatia

Empatia pomaga poczuć i zrozumieć punkt widzenia innej osoby. Jest to więc przydatne narzędzie, którego możesz używać w wielu dziedzinach życia, takich jak:

przyjaźń – być może zauważasz kogoś w szkole, kto zawsze stoi z boku. Wyobrażasz sobie, jak to jest spędzać każdą przerwę obiadową samemu i myślisz, że możesz czuć się samotny. Twoja empatia do tej osoby może pomóc ci wyciągnąć rękę i zapytać, czy chciałaby dołączyć do ciebie. Empatia jest ważna dla budowania silnych relacji – próba zrozumienia, przez co przechodzą inni, czyni z nas świetnych przyjaciół.

dbanie o siebie – okazywanie empatii i bycie dla siebie dobrym jest również ważne, ponieważ może mieć pozytywny wpływ na nasze zdrowie psychiczne.

szkoła – empatia jest ważna w szkole: wiele osób ceni tych, którzy potrafią dobrze współpracować z innymi, a empatia w tym pomaga.

społeczność – wiele zmian na świecie nastąpiło dzięki empatii.