“Od ziarna do chleba”

Uczniowie klasy 3b realizowali cykl lekcji “Od ziarna do chleba” Przygotowali klasową wystawę różnych gatunków chleba i bułek. Nazywali i opisywali różne rodzaje chleba, pieczywa – pszenne, żytnie, razowe, orkiszowe. Dowiedzieli się jakie są wartości odżywcze ciemnego pieczywa – dlaczego należy je często spożywać? Poznali sposób wytwarzania chleba – cykl” od ziarna do bochna chleba”. Poznali pracą różnych ludzi, aby powstał chleb: rolnika, młynarza, kierowcy, piekarza, sprzedawcy. Potrafią już rozpoznawać rośliny zbożowe na podstawie ich kwiatostanów i ziaren, ale co najważniejsze uczniowie zamienili się w małych piekarzy i podczas zajęć wyrabiali ciasto i piekli małe bułeczki. Ich smak i aromat sprawił, że wielu uczniów zainteresowało się  ciężkim zawodem piekarza.