Spotkanie z Panią Ewą Kauch – mistrzynią Polski w kick boxingu

1 czerwca klasę 3a i 1a odwiedziła Pani Ewa Kauch – mistrzyni Polski w kick boxingu oraz wicemistrzyni Europy. Pani Ewa zaprezentowała uczniom swoją ulubioną dyscyplinę sportową. Podkreśliła, że jest to sport, który rozwija takie umiejętności, jak: siła, szybkość, gibkość i refleks. Zaznaczyła także, że w kick boxingu nie chodzi o agresję, a o zdrową rywalizację i dobrą koncentrację. Pokazała uczniom, jak należy trzymać pozycję czyli gardę w kick boxingu oraz jak wygląda cios prosty, sierpowy, podbródkowy oraz wyskokowy. Podkreśliła także, że sukces można osiągnąć tylko ciężką pracą i nigdy, ale to nigdy nie można się poddawać. Zawsze także należy pamiętać o swoim bezpieczeństwie podczas uprawiania tej dyscypliny sportowej. Dziękujemy Pani Ewie Kauch za cenną lekcję i życzymy sukcesów na mistrzostwach w Portugalii!