Wycieczka do Zielonej Góry

8 maja 2024 roku klasy 2a i 3a pojechały na szkolną wycieczkę do Zielonej Góry. Zwiedziły Centrum Nauki Keplera i Planetarium Wenus. Centrum Przyrodnicze Keplera to nowoczesna placòwka, która uczy bawiąc i bawi ucząc. Uczniowie mieli okazję zdobyć wiedzę na podstawie 80 stanowisk, które odnoszą się do różnych dziedzin: przyrody, biologii, fizyki, chemii, wiedzy o człowieku i Ziemi. Każde stanowisko inspirowało, pobudzało do myślenia i działania, skłaniało do stawiania pytań i szukania na nie odpowiedzi. Po nauce połączonej z zabawą był czas na pyszne lody, które zjedliśmy w pobliskiej cukierni. Następnie wszyscy udaliśmy się do Planetarium Wenus, gdzie przenieśliśmy się do świata galaktyk, gwiazd i planet. Absolutnym hitem Planetarium jest potężna i unikatowa na skalę światowa 10 metrowa opuszczana kopuła, zmieniająca swoje położenie w trakcie projekcji. Na zakończenie obejrzeliśmy niezwykły film o komórkach człowieka. To, co zobaczyliśmy było fantastyczne i niezwykłe, a to, czego się nauczyliśmy zostanie z nami na zawsze.