JESIENNE DRZEWA - druga odsłona

Dzieci z Grupy I świetlicy szkolnej wykonały kolejne jesienne drzewa, które ozdabiają korytarz na I piętrze.

jesdrzewa2

andswiet3ANDRZEJKI W ŚWIETLICY

29 listopada Grupa I świetlicy (kl. IA i IB) świętowała tradycyjne Andrzejki. Tego dnia dzieci przyszły pięknie przebrane – były księżniczki, elf i muszkieter. Uczniowie kl. 8A – Ola i Norbert przygotowali dla świetliczaków wróżby andrzejkowe – wróżenie z kleksów i karteczki z wróżbami. Obie wróżby bardzo się dzieciom podobały i chętnie uczestniczyły w zabawie. Następne pani wychowawczyni opowiedziała historię wróżb andrzejkowych oraz przeprowadziła kolejne wróżby – ustawianie bucików i kręcenie butelką wskazującą wróżbę. W dalszej części przyszedł czas na konkursy: kto najszybciej zje pączka, kto najdłużej będzie kręcił hula hopem. Na zakończenie były zabawy przy muzyce.

andswiet1 andswiet2

ANDSZKOLNE ANDRZEJKI

W dniu dzisiejszym w naszzej szkole obchodzone są Andrzejki. Z tej okazji zorganizowana została sprzedaż wypieków. Pieniądze zebrane ze sprzedaży zostaną przekazane na Fundację SIEPOMAGA. Bardzo dziękujemy uczniom za zaangażowanie i wsparcie fundacji.

andrzejkisz2

andrzejkisz3

AND11

Świateczna Zbiórka Żywności

Już jutro odbędzie się Świąteczna Zbiórka Żywności. Zapraszamy do przyłączenia się do akcji i przekazania żywności.

zbiorkazywnosci1

zbiorkazywosci2

dpm11Dzień Pluszowego Misia

25 listopada uczniowie klasy 1b świętowali Światowy Dzień Pluszowego Misia. Jest to stosunkowo młode święto ustanowione w 2002 roku w setną rocznicę powstania pierwszego pluszowego misia o imieniu Teddy. Dzieci poznały historię misia, rozpoznawały znane misie z bajek, mierzyły swoje pluszaki za pomocą różnych miar, opowiadały historię swoich misiów, kolorowały zakodowane obrazki oraz tworzyły twarz misia z płyty CD. Podsumowaniem dnia był krótki konkurs wiedzy na temat pluszowych zabawek jak i prawdziwych niedźwiedzi.
dpm3
dpm4