Akcja„ŻONKILE” – obchody 81 rocznicy Powstania w Getcie Warszawskim

19 kwietnia 2024 roku obchodziliśmy 81 rocznicę wybuchu powstania w getcie warszawskim. Podobnie jak w ubiegłych latach uczniowie naszej szkoły zaangażowali się w akcję społeczno-edukacyjną „Żonkile”, która miała upamiętnić to wydarzenie. Żonkil jest symbolem pamięci, szacunku i nadziei. Uczniowie kl. I-III obejrzeli film „Pamięć drobinek”, natomiast uczniowie kl. V i VI mieli okazję obejrzeć film pt.” Będę pisać”, który opowiadał historię dwójki przyjaciół, Natka i Zosi. Po obejrzeniu filmów uczniowie mogli podzielić się między sobą refleksjami, odczuciami jakie towarzyszyły im w trakcie projekcji.

Dla uczniów starszych klas pracownicy Muzeum „POLIN” przygotowali natomiast film pt.” Muranów-dzielnica północna”, który opowiadał historię Żydów w Polsce, a w szczególności pokazywał ich życie na Muranowie przed II wojną światową, jak również ich losy w czasie wojny.

Dziewczęta z kl. VII b rozdawały uczniom żonkile, które Ci mogli przyczepić sobie do ubrania, by uczcić pamięć bohaterów powstania w getcie warszawskim.