Podaruj wiersz

Nasza szkoła wzięła udział w ogólnopolskiej akcji “Podaruj wiersz”. Akcja polega na odręcznym przepisaniu wybranego przez siebie wiersza i przekazaniu go osobom potrzebującym wsparcia. Ta prosta sekwencja wdraża uczestników akcji w pogłębioną, angażującą lekturę, skłania ich do uważnego wybrania wiersza i wzięcia odpowiedzialności za swój wybór. Sprawia też, że czytanie zostaje przedłużone w akcie przepisania wiersza i – następnie – ofiarowania go komuś konkretnemu. W akcji wzięli udział uczniowie kl. II-VIII. Udało się zebrać 36 pięknie przepisanych wierszy, które zostały również ozdobione własnoręcznie wykonanymi ilustracjami. Zebrane wiersze zostały przekazane podopiecznym Fundacji im. Brata Alberta w Lubinie. Podczas wspólnego spotkania wolontariuszki z naszej szkoły przeczytały wiersze i podarowały je osobom niepełnosprawnym. W podziękowaniu jeden z podopiecznych zaśpiewał piosenkę Czesława Niemena “Wspomnienie”. Całe spotkanie przebiegło w miłej atmosferze, której towarzyszyły słodkości: cukierki przyniesione przez nasze uczennice i świąteczne pierniczki własnoręcznie przygotowane przez podopiecznych fundacji.