Szkolne Jasełka 2022

Czas oczekiwania na Boże Narodzenie należy do najpiękniejszych w roku. Ze Świętami Bożego Narodzenia wiąże się wiele pięknych tradycji i zwyczajów. Jednym z nich jest odgrywanie inscenizacji o Bożym Narodzeniu zwanych Jasełkami. Aby podkreślić wyjątkowy charakter tych świąt, uczniowie klas: IVa, VIIa, VIIb, VIIIa i VIIb pod wodzą pań: Teresy Słowikowskiej i Katarzyny Lebiody dnia 22.12.2022r. wystawili jasełka bożonarodzeniowe. Piękną scenografię przygotowała pani Dorota Kwaśniewska.

Publiczność po raz kolejny mogła przeżyć historię walki diabłów z aniołami o ludzkie dusze i prawdziwym znaczeniu świąt Bożego Narodzenia. Ogromne zaangażowanie młodych aktorów i czas poświęcony na próby – opłacił się. Jasełka bardzo się podobały. Zostały ciepło przyjęte przez publiczność i nagrodzone gromkimi brawami. Natomiast uczniowie mieli możliwość uczestniczenia w tradycji, a także możliwość zaprezentowania swoich umiejętności artystycznych. Puentą biblijnej historii stało się wspólne odśpiewanie kolędy „Przybieżeli do Betlejem…”.